AK Parti OSMAN MESTEN

AK Parti OSMAN MESTEN
AK Parti tarafından 15. sıradan Bursa Milletvekili adayı gösterilen AV Osman MESTEN08.04.2015 01:55

1971 yılında Bursa Keles doğumlu olan MESTEN. Keles 1. Murat İlkokulundan mezun olduktan sonra Eskişehir İslami İlimler Vakfında hafızlığımı tamamladı. Ortaokulu Eskişehir İmam Hatip Lisesinde, Liseyi Bursa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Ardından İ.Ü. Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1998 yılında İstanbul’da başladığı Serbest avukatlığı 2000 yılından itibaren Bursa’da devam ettirmekte.

İlk gençlik yıllarından beri aktif olarak siyasi ve sosyal hayatın içinde olan MESTEN. Lise ve Üniversite yıllarında Milli Gençlik Vakfı Öğrenci temsilciliği yaptı. Refah Partisi gençlik kollarında görev yaptı.

Üniversite mezuniyetinden sonra Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Y.K. Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı F.P. Eminönü İlçe Y.K. Üyeliği yaptı.

Has Partinin Bursa Kurucu İl Başkanlığı görevinde bulunan MESTEN. Siyasi hayatında sandık müşahitliğinden, genel idare kurulu üyeliğine kadar her kademede görev aldı.

Bursa İHH Kurucu Başkanlığı, Türkiye Yazarlar Birliği Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği, Süleyman Çelebi Derneği ve Yedi Hilal Derneği Bursa Şubesi Kurucu heyetlerinde bulundu. Müsiad Bursa Şubesi, Hukukçular Derneği ve Hukuki Araştırmalar Derneği üyesi.

Halen Bursa’da Avukatlık mesleğinin yanı sıra Bursa Hayat Gazetesinde köşe yazarlığı yapmakta.

Evli ve 3 çocuk babası olan sayın AV OSMAN MESTEN'e başarılar diliyoruz.


Etiketler: bursa - osman mesten - büyükorhan - orhankebir - büyükorhan akparti - büyükorhan ak parti - chp - büyükorhan chp

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.